top of page

www.greenoracl.com Group

Public·10 members

Program Do Pobierania UTorrent


uTorrent to najpopularniejszy klient do wymiany plików p2p w sieci BitTorrent. Jego pierwsza wersja pojawiła się 18 września 2005 roku, a program do pobierania z torrentów bardzo szybko zdobył uznanie wśród użytkowników, dzięki małemu zapotrzebowaniu na zasoby systemowe. Właśnie takie było założenie autorów klienta uTorrent Ludviga Strigeusa oraz Serge'a Paqueta. Program do wymiany plików w sieci p2p uTorrent dostępny jest na komputery pracujące pod kontrolą systemów Windows i Mac OS X.
Program do pobierania uTorrentuTorrent charakteryzuje się prostym i minimalistycznym interfejsem użytkownika oraz obsługą UPnP, IPv6 i kodowania Unicode. Dużą zaletą tego klienta do wymiany plików P2P jest jeszcze możliwość ustawiania ograniczenia prędkości pobierania (download) i wysyłania (upload) danych oraz szyfrowania połączenia internetowego podczas ściągania plików z torrentów. uTorrent pozwala też pobierać i udostępniać pliki innym użytkownikom zgodnie z ustawionym harmonogramem. Kluczową cechą tego klienta peer-to-peer (p2p) jest szybkie wznawianie przerwanych transferów.


Program charakteryzuje się dużą przejrzystością i łatwością obsługi - z uTorrent bez problemu mogą korzystać nawet mało doświadczeni użytkownicy komputera. Przydatną może w takim wypadku okazać się funkcja "Drop files to send". Opcja ta pozwala na szybkie oraz łatwe przesyłanie plików, ponieważ wystarczy przeciągnąć interesujący nas plik, a program automatycznie wygeneruje link do niego.


Co ważne, dzięki funkcji uTorrent Remote użytkownik ma zapewniony dostęp do programu uTorrent z dowolnego miejsca. Łatwo można uzyskać bezpieczny dostęp do głównego klienta, używając poufnej metody uwierzytelniania i wymiany kluczy.


uTorrent automatycznie dostosowuje użycie połączenia sieciowego na podstawie wykorzystania internetu. Oznacza to, że użytkownik może z powodzeniem łączyć korzystanie z wielu usług internetowych, takich jak komunikatory, strumieniowe przesyłanie muzyki, czy gry ze ściąganiem plików. Dodatkowym atutem programu jest możliwość instalacji w sieci domowej.


uTorrent to darmowy oraz najpopularniejszy program P2P. Jego największą zaletą jest niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe. uTorrent działa w tle i pozwala na pobieranie dużej ilości plików bez obciążania komputera. W tym czasie można swobodnie korzystać z zainstalowanego oprogramowania. Program charakteryzuje się przejrzystością, a także łatwością w obsłudze dzięki czemu mogą korzystać z niego nawet bardziej niedoświadczeni użytkownicy. Bardzo przydatna jest opcja "Drop files to send", która umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie plików. Wystarczy przeciągnąć plik do programu, a on sam wygeneruje link. Program oparty jest na protokole UTP, który maksymalizuje przepustowość oraz redukuje zatory na kanałach przesyłu danych. Sprawia to, że pobieranie pliku jest szybkie i płynne, a także nie obciąża nadmiernie łącza internetowego użytkownika. uTorrent pozwala na dopasowanie użycia łącza do dostępnej przepustowości.


BitComet to inny darmowy program - klient P2P - służący do wymiany plików pomiędzy użytkownikami tej sieci. Aplikacja pozwala na jednoczesne pobiera i wysyłanie plików. Posiada również możliwość nadawania priorytetów oraz ustawiania kolejki pobierania.


Popularna sieć przeznaczona do szybkiej i bezproblemowej wymiany plików (peer-to-peer - P2P) stworzona została przez amerykańskiego programistę Brama Cohena w 2002 roku. Opracowany przez niego protokół BitTorrent umożliwia pobieranie jednego pliku przez wielu użytkowników bez potrzeby wielokrotnego obciążania centralnego serwera i jego łącza sieciowego. Dane pobierane przez osoby korzystające z tej sieci wymiany plików P2P są dzielone na fragmenty - użytkownik, który ściągnął dany fragment udostępnia go innym.


Duży wpływ na popularność sieci BitTorrent miało pojawienie się serwisów (m.in. The Pirate Bay, TorrentHound i IsoHound), z których pobrać można nielegalne programy i gry oraz filmy i seriale. Nie ma osoby, która by czegoś nie pobrała z sieci wymiany plików BitTorrent.


Program pozwala na pobieranie udostępnionych przez użytkowników z całego świata (muzyki, filmów, oprogramowania itp.), rozpowszechnianych w postaci plików z rozszerzeniem .torrent. Oferuje wiele funkcji, wśród których znajdziemy m.in. opcję pobierania wielu plików jednocześnie, kolejkowanie zadań, nadawanie priorytetów, a także ustalania limitów transferu i katalogowanie danych. Aplikacja dostarcza wielu szczegółowych informacji o pobieranym pliku. Dzięki nim możemy podejrzeć tzw. seedy i peery, listę trackerów i klientów, oraz wykres ilustrujący transfer plików z i do naszego komputera. Dodatkowo uTorrent wyposażony został w czytnik RSS, oraz przydatną funkcję wyłączania, resetowania lub hibernacji komputera po zakończeniu pobierania lub wykonaniu wszystkich zadań.


Najnowsze wersje uTorrenta nie są już tak lekkie jak kiedyś, choć to nadal bardzo popularny i ceniony program. Nowy interfejs, choć wyświetla reklamy, jest przyjazny nawet dla początkujących użytkowników. W program wbudowano przeglądarkę, która umożliwia uruchamianie materiałów multimedialnych i wyszukiwanie darmowych plików torrent. Całość pozwala również na ocenianie pobieranych danych, streaming mediów i udostępnianie plików za pomocą metody przeciągania i upuszczania. Aplikacja integruje w sobie także specjalny czat (uChat), można nią sterować za pomocą smartfonu z systemem Android. Program jest dostępny za darmo, posiada interfejs w języku polskim.


Świat torrentów nie jest niczym nowym. Rynek obfituje w programy do ich pobierania, ale wiele z nich obejmuje irytujące użytkowników dodatkowe pakiety oprogramowania i programy typu adware. Wszystko to sprawia, że znalezienie dobrego klienta torrentów to nie lada wyzwanie. Oto zestawienie najlepszych darmowych programów do pobierania torrentów.


BitTorrent posiada wszystkie funkcjonalności potrzebne do pobierania i wysyłania plików torrent. Po zainstalowaniu automatycznie identyfikuje kliknięcia w przeglądarce plików (torrentów) przeznaczone do pobrania. Dodatkowo aplikacja posiada możliwości stworzenia własnego harmonogramu pobierania, wykazu dokładnych informacji na temat ściąganych przez nas plików, a także ustawienia działów RSS z naszych ulubionych stron. Warto wspomnieć, że przewagą tego protokołu nad innymi sieciami wynika z tego, iż użytkownicy mogą sami zgłaszać pliki w sieci i umieszczać odniesienia do nich np. na stronach internetowych, dzięki czemu mogą je wymieniać bez wsparcia serwera.


MediaGet to klient sieci BitTorrent, wyposażony w zintegrowaną wyszukiwarkę torrentów. Zwraca uwagę ładne menu oraz możliwość podziału wyszukiwanych plików na kilka kategorii: gry, wideo, muzyka oprogramowanie. Intuicyjny interfejs sprawia, że nawet osoby, dla których jest to pierwsze zetknięcie się z siecią torrent, nie będą miały problemów z opanowaniem wszystkich funkcji. Ponadto z programem jest zintegrowany odtwarzacz multimedialny, pozwalający na słuchanie muzyki i oglądanie filmów oraz klipów wideo. Można także streamować pobierane media na Android TV.


Vuze to sieci bezpośredniej wymiany plików BitTorrent, wcześniej znany jako Azureus. Umożliwia wiele jednoczesnych pobrań plików, kolejkowanie procesów, nadawanie priorytetów pobierania (na torrenty i pliki) oraz natychmiastowy dostęp do najważniejszych informacji o torrencie. Aplikacja posiada wbudowany moduł automatycznie przechwytujący kliknięcia torrentów z poziomu przeglądarki internetowej. Dostępne są wersja darmowa i płatna. Ta druga umożliwia usunięcie reklam i odtwarzanie w czasie rzeczywistym pobieranych plików.


Program BitComet znacznie wykracza poza funkcję pobierania plików torrent, oferując również możliwość pobierania plików przez HTTP i FTP. Podobny w konstrukcji do Eksploratora Windows, program jest łatwy w nawigacji i, w przeciwieństwie do swoich rywali, nie instaluje irytujących pasków narzędzi w przeglądarce ani nie zapuszcza reklam. Mimo niezbyt atrakcyjnego wyglądu, to dobry kandydat obejmujący zarówno pliki torrent, jak i HTTP i FTP.


Używanie niezawodnych i aktualnych programów do pobierania torrentów to gwarancja bezpiecznego torrentowania. Pamiętaj, żeby przed pobraniem jakiegokolwiek programu zapoznać się z recenzjami. Pobieraj pliki jedyne z zaufanych źródeł. Po zainstalowaniu klienta torrentowego zachowaj środki ostrożności podczas pobierania plików. Unikaj podejrzanych witryn i używaj VPN. Zastosowanie się do wspomnianych kroków pozwoli ci bezpiecznie i pewnie korzystać z torrentów.


Przetestowałem i wybrałem 3 świetne VPN, które maskują tożsamość, szyfrują aktywność i zapewniają szybkie prędkości podczas torrentowania. Na liście znalazły się wyłącznie programy najwyższej jakości, ale do torrentowania najbardziej polecam ExpressVPN, ponieważ jest to najlepsza opcja. Ponadto podlega 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, w ramach której przetestujesz pełną funkcjonalność programu, a jeśli nie spełni twoich oczekiwań, możesz poprosić o zwrot środków.


W przeciwieństwie do innych programów do pobierania torrentów, qBittorrent nie obsługuje wtyczek innych firm, więc nie da się go w pełni dostosować do własnych potrzeb. Warto korzystać z qBittorrent w połączeniu z ExpressVPN. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoja tożsamość pozostanie anonimowa, a inni nie będą mogli sprawdzić, co pobierasz z torrentów.


Podsumowując, qBittorrent to niezawodny program do pobierania torrentów typu open-source. Poza tym jest zupełnie darmowy i nie instaluje na komputerze żadnych zbędnych aplikacji. To naprawdę solidny wybór. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page